Spojená škola Pavlovce nad Uhom
Milovať to, čo je krásne, nie je ťažké,
ale priznať sa k jedincom,
ktorým osud vtisol znak menejcenností,
si vyžaduje ľudí celých, obetavých,
ľudí vysokej kultúry srdca.
Viliam Gaňo
Vianočná akadémia

Vianočná akadémia

12.12.2019

Je tu čas Vianoc. Magický sviatok, kedy sa aspoň na chvíľu zastaví čas a my si môžeme vychutnať dni pokoja a lásky. Počas roka sa tešíme na stretnutia s najbližšími, ktorí sa práve počas sviatkov vracajú domov.  Všade počuť detský smiech a iskry v ich očiach rozžiaria na tvári úsmev nejednému z nás. Duch Vianoc  každoročne sprevádza aj našu slávnostnú akadémiu.  Deti nás potešili spevom, tancom, zlatým klincom programu bolo pásmo koledníkov.

 

Pečenie vianočných medovníkov

Pečenie vianočných medovníkov

10.12.2019

Cítite tú vôňu? Vôňu medovníčkov, badiánu, škorice a  vanilky, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou vianočného pečenia. Šíri sa priestormi školy, všetci  sa radujú, nečuduje sa  nik. Je predsa samozrejmosťou, že  v čase adventu praktici pre svojich mladších  spolužiakov vypekajú všakovaké vianočné dobroty. Atmosféra je  vtedy v našej škole vskutku čarovná...

Vianočné tvorivé dielne

Vianočné tvorivé dielne

10.12.2019

Mikuláš

Mikuláš

06.12.2019

Svätý Mikuláš patrí k  najpopulárnejším svätým. Dlhé storočia je  všeobecne a mimoriadne uctievaný. Existujú o ňom rôzne správy a legendy. Už v mladosti bol povestný pre svoju dobročinnosť. Vykonával dobré skutky, pomáhal ľuďom, ktorí to potrebovali, ale nik ho pritom nevidel. Vždy sa nenápadne vytratil a ľuďom, ktorým pomohol, nedoprial ani šancu, aby sa mu mohli za jeho skutky poďakovať. O tom, či naše deti "poslúchali" vedel, a preto nás neobišiel. Pre istotu ho sprevádzali anjel a čert. Malé prehrešky im však  po recitácii  básní odpustil.

 

Preventívny program Most

Preventívny program Most

04.12.2019

Vďaka vynikajúcej spolupráci so Súkromným centrom špeciálno – pedagogického poradenstva sú naši žiaci pravidelnými účastníkmi rôznych preventívnych programov. Program MOST  primárne rozvíja kognitívne zručnosti – sebapercepciu, sebakontrolu, sociálny úsudok,  emocionálne zručnosti – empatiu, emocionalitu, emocionálnu prispôsobivosť v interpersonálnych vzťahoch a behaviorálne zručnosti – spoluprácu a asertivitu.  Aktivitu viedla psychologička Janka Štofanová a zúčastnili sa ho žiaci II. stupňa. Malí žiaci tiež neostali bez pozornosti, absolvovali stimulačný program.

Červené stužky

Červené stužky

28.11.2019

1. december je svetovým dňom boja proti AIDS. Svojou účasťou na 13. ročníku kampane Červené stužky sme vyjadrili spolupatričnosť, vzájomnú podporu a solidaritu s ľuďmi nakazenými vírusom HIV a ich rodinami. Po prednáške a následnej diskusii umiestnili žiaci vo vestibule školy nástennú tabuľu so základnými informáciami  o formách, štruktúre, cestách prenosu, príznakoch vírusu i jeho liečbe. Po vzhliadnutí dokumentárneho filmu "Príbehy anjelov" ozdobili staršie žiačky červenými stužkami  odevy žiakov, učiteľov a zamestnancov školy.

Dobré ráno

Dnes je 26.01.2020 -
Sviatok má , zajtra

Bolo napísaných 221 noviniek, pridaných 2804 fotiek a 39 súborov.
Navigácia
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Kalendár
January 2020
PO UT ST ŠT PIA SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31