Spojená škola Pavlovce nad Uhom
Milovať to, čo je krásne, nie je ťažké,
ale priznať sa k jedincom,
ktorým osud vtisol znak menejcenností,
si vyžaduje ľudí celých, obetavých,
ľudí vysokej kultúry srdca.
Viliam Gaňo
Oznam I

Milí rodičia, žiaci!

         V tejto pre nás všetkých neznámej a mimoriadnej situácii v súvislosti s ohrozením nášho zdravia z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2  je dôležitá naša vzájomná podpora a komunikácia.

         Vedenie školy Vás preto prosí o Vašu spätnú väzbu prostredníctvom telefonických hovorov, či komunikáciou na sociálnych sieťach s triednymi učiteľmi i výchovnou poradkyňou. Deťom boli prostredníctvom komunitných pracovníkov doručené pracovné listy. Pri ich riešení im, prosím, pomôžte ! Ak si s niečím neviete rady, volajte! Do pozornosti Vám dávame aj reláciu RTVS Školský klub, ktorú vysiela Dvojka každý pracovný deň o 09.15 hodine. Zapájajte deti do rodinného života, vyzvite ich k pomoci pri domácich prácach, či už v kuchyni alebo na dvore.

         V závere Vám chceme všetkým zaželať veľa zdravia, trpezlivosti, síl na prekonanie tohto neľahkého obdobia s nádejou na skoré stretnutie.

 

Oznam

Oznam

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling rozhodol podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) o mimoriadnom prerušení vyučovania v školách a prevádzky školských zariadení od 30. marca 2020 do odvolania.   

Karneval

Karneval

14.02.2020

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame fašiangy. Fašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Počas fašiangov prevláda bujará zábava, organizujú sa svadby, plesy, bály, karnevaly. Zraz princezien, víl, rytierov, ale aj ježibáb a obrov sa konal v našej telocvični 5. februára. Pri živej hudbe sa všetci do sýtosti vyšantili, vytancovali. Najkrajšie masky, ktoré si žiaci vytvorili počas pracovného vyučovania s pomocou učiteľov porota odmenila drobnými, no milými vecnými darmi.

Príprava fašiangových dobrôt

Príprava fašiangových dobrôt

14.02.2020

Fašiangy sú známe nielen veselicami a zábavou, ale hlavne chutným jedlom. V tomto období sa veľa varí a pečie. Oslavy  fašiangov sa regionálne líšili. Napríklad na Liptove sa varila praženica, na ktorú bola pozvaná celá dedina. Mládenci najprv týždeň pred zábavou chodili po dedine a pozývali dievčatá, ale aj starších. Pri tejto obchôdzke nezabudli zozbierať vajíčka a slaninu. Praženicu väčšinou pripravovala richtárka, potom sa začínala zábava, na ktorej nechýbali  karamel, záviny, či  huspenina . Na našom školskom karnevale zas nesmú na stole chýbať pražené šišky. O ich prípravu sa postarali učitelia a žiaci praktickej školy. Prázdne taniere a umastené ruky a tváre sú svedectvom o tom, že chutili.

Deň otvorených dverí Praktickej školy

Deň otvorených dverí Praktickej školy

13.02.2020

Zákonným zástupcom a žiakom končiacim povinnú školskú dochádzku v ŠZŠ alebo ZŠ, ich výchovným poradcom  sme počas dňa otvorených dverí priblížili obsah vzdelávania a zameranie našej Praktickej školy. Po PPT prezentácii a vstupných informáciách  nasledovala prehliadka zariadenia a ukážka žiackych prác. Žiaci počas vyučovacích blokov profilujúcich predmetov využívali prírodný materiál a tvorili z neho módne machové obrazy. V rámci pomocných prác v kuchyni pripravovali  jednoduché občerstvenia. Akciu sme ukončili priateľským posedením s občerstvením. Dúfame, že sa s mnohými z nich  stretneme v budúcom školskom roku.

Beseda o zdravom životnom štýle

Beseda o zdravom životnom štýle

07.02.2020

Cieľom besedy bolo objasnenie zdravotných rizík konzumácie energetických nápojov. Energetické nápoje sú dnes stále populárnejšou súčasťou pitného režimu rôznych vekových skupín. Nápoje rôznych značiek sú zvyčajne zložené z kofeínu či taurínu, výťažkov z guarany, inositolu, vitamínov (najmä z B skupiny), cukru, aróm a vody. Nadmerné množstvo kofeínu v energetických nápojoch môže spôsobiť rôzne problémy - od porúch srdcového rytmu, cez záchvaty až samotné zlyhanie orgánov a smrť.

Dobrý večer

Dnes je 02.04.2020 -
Sviatok má , zajtra

Bolo napísaných 227 noviniek, pridaných 2857 fotiek a 41 súborov.
Navigácia
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Kalendár
April 2020
PO UT ST ŠT PIA SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30