Spojená škola Pavlovce nad Uhom
Milovať to, čo je krásne, nie je ťažké,
ale priznať sa k jedincom,
ktorým osud vtisol znak menejcenností,
si vyžaduje ľudí celých, obetavých,
ľudí vysokej kultúry srdca.
Viliam Gaňo
Rozhlasová relácia ʺDetské práva zakotvené v Dohovore o ľudských právach dieťaťaʺ

Rozhlasová relácia ʺDetské práva zakotvené v Dohovore o ľudských právach dieťaťaʺ

20.03.2023

Deklarácia práv dieťaťa - dokument na ochranu dieťaťa prijala OSN v roku 1959. Obsahuje desať základných morálnych princípov potvrdzujúcich, že „ľudstvo je povinné dať dieťaťu to najlepšie, čo má.“ V roku 1979 - medzinárodnom roku dieťaťa sa začali práce na Dohovore o právach dieťaťa. V roku 1990 tento dokument akceptovala aj Slovenská republika. O obsahu dohovoru informovala žiakov pani učiteľka A. Berešová prostredníctvom školského rozhlasu.

Pozitíva zdravého životného štýlu

Pozitíva zdravého životného štýlu

16.02.2023

Zdravie je ovplyvnené našim životným štýlom. Nevhodné návyky zvyšujú riziko vzniku rozličných civilizačných chorôb a znižujú celkovú kvalitu nášho bytia. V PP prezentácii si žiaci osvojili zásady zdravej výživy, význam otužovania, dôležitosť pravidelného vetrania tried a v neposlednom rade zmysel   telesných aktivít. Nadobudnuté informácie si preverili v záverečnom kvíze.

Beseda šikanovanie, kyberšikanovanie, aktivity proti šikanovaniu

Beseda šikanovanie, kyberšikanovanie, aktivity proti šikanovaniu

15.02.2023

Cieľovou skupinou besedy o negatívnych vplyvoch používania mobilov a internetu boli žiaci 6. a 7. ročníka. Osvojili si spôsoby ochrany osobných údajov na sociálnych sieťach, aby predišli narušeniu  osobného priestoru a intimity. Získali však  aj informácie o postupe pri už existujúcej kyberšikane.

Fašiangové dobroty

Fašiangové dobroty

08.02.2023

Každoročne slávime fašiangy karnevalom. Naša telocvičňa sa počas tohto dňa mení na ríšu víl, princezien, čarodejníc, rytierov, škriatkov, superhrdinov... Rozprávkové bytosti sa prítomným predviedli v slávnostnom pochode. Po zábavných hrách a súťažiach sme si spoločne zatancovali. Keďže nám poriadne vyhladlo, spolužiaci z Praktickej školy pre nás pripravili klasické fašiangové dobroty – šišky s lekvárom. Ďakujeme !

Karneval

Karneval

08.02.2023

Fašiangy patria k najveselším  zvykom  počas roka. Začínajú sa na Troch kráľov a končia sa Popolcovou stredou. V minulosti ako aj dnes sú obdobím veselosti a hodovania, vyvrcholením ktorého je fašiangová zábava s maskami vyjadrujúcimi „svet naruby“, v ktorom sa stierali spoločenské bariéry. Za najarchaickejšie fašiangové masky sa považujú masky, ktoré znázorňovali rôzne zvieratá. Naši žiaci si masky na karneval vyrobili sami , no boli veľmi pekné a nápadité.

Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a sexuálnemu zneužívaniu

Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a sexuálnemu zneužívaniu

25.01.2023

Problém obchodovania s ľuďmi sa na Slovensku prvýkrát objavil po roku 1989. SR sa stala krajinou  tranzitu , cez ktorú  sú obete tohto závažného trestného činu obchodované najmä  do krajín západnej Európy. Tu sú zneužívané na účely sexuálneho vykorisťovania. Ide o najvýnosnejší a najrýchlejšie sa rozvíjajúci nelegálny obchod na svete. Cieľom besedy bolo sprístupniť žiakom praktické rady o správaní sa v cudzom, neznámom prostredí a rozpoznať pochybné ponuky práce v zahraničí. Učitelia im poskytli cenné kontakty na nápomocné orgány.Dobrý večer

Dnes je 02.12.2023 -
Sviatok má , zajtra

Bolo napísaných 275 noviniek, pridaných 4094 fotiek a 146 súborov.
Navigácia
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Kalendár
December 2023
PO UT ST ŠT PIA SO NE
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31